Ahhoz, hogy jól tudjunk gazdálkodni az időnkkel, olyan rendszert kell kialakítanunk, amely minden tennivalónkat magában foglalja, a kisebbeket és a nagyobbakat egyaránt. Így nem felejtünk el semmit, és mégsem kell állandóan fejben tartanunk a dolgainkat.
A rendszerünk kialakításának első lépése ismétlődő feladataink körének meghatározása. Gondoljuk át, milyen tevékenység-típusokat végzünk nap mint nap (pl. gyermeknevelés, munka, tanulás, háztartásvezetés, egészségmegőrzés, szépségápolás, kapcsolatok ápolása, szabadidős tevékenységek, ügyintézés), majd gyűjtsük össze az egyes tevékenység-típusok keretében végzett gyakori tevékenységeket.
Először dolgozzunk módszeresen: gondoljuk végig a napunkat, a hetünket, az évet, a lakás helységeit (háztartási feladatok), a tantárgyainkat (tanulás), a munkahelyi felelősségi köreinket, a testrészeinket (szépségápolás), a kapcsolatrendszerünket, hobbyjainkat, stb. A későbbiekben egy notesszel a kezünkben figyeljük magunkat, és írjuk fel azonnal, ha olyan ismétlődő tennivalónk akadt, amire eddig nem gondoltunk. Egy jó rendszer nem állandó, hanem velünk együtt változik. Ne féljünk hát időről időre módosítani rajta!
Legközelebb bemutatom, hogy én milyen ismétlődő feladatokat azonosítottam!